Toz Boya Kabinleri Filtreli

Toz boya kabinleri, elektrostatik boyama ve kaplama sistemlerinin vazgeçilmez elemanlarıdır. Maliyeti yüksek olan toz boyaların geri kazanımını sağlamak ve bunun yanında çevre kirliliğinin önüne geçilebilmesi için sistemde kabin bulunması şarttır. Firmamızın üretimi toz boya kabini tipleri, boyanın geri kazanımı ve tekrar kullanılabilmesi için farklı çözümler sunar. Toz boya kabinlerine ilave edilen sistemlerle boyaların geri kazanılması iyileştirilmektedir. Otomatik sistemlerde taban süpürmeli mekanizma sayesinde kullanılamayan boyalar otomatik olarak depolara ve buradan da geri kazanma sistemi sayesinde geri kazandırılmaktadır.

Standart Filtreli Toz Boya Kabinleri

Filtreli kabinler, Elektrostatik toz boyama kabinlerinin en pratik ve kullanışlı modelidir. Bu sistemde toz boya tanecikleri siklonlu kabinlerde olduğu gibi parçalanmadığı için, geri kazanım daha verimlidir. Filtreli kabinler01de, emme fanının yarattığı hava akımı ile hareket eden ve malzemeye yapışamayan toz boya zerrelerinin filtre edilerek dış ortama çıkışı önlenir. Kabinde çalışma esnasında filtrelerin temizliği, ters patlatma sistemi ile manuel ya da otomatik olarak yapılır.


Terse doğru uygulanan basınçlı hava etkisi ile boya filtrelerinde biriken toz boya tanecikleri kabin tabanına dökülerek buradan da elekli depo sisteminde elenmek sureti ile depoda toplanır ve enjektör yardımıyla buradan tekrar emilip sisteme aktarılır.

Tıkla Ara !